

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Data Rate | 5 Mbps |
| Number of Transceivers | 1 |
| Nominal Supply Current | 600 µA |
| Number of Receivers | 1 |
| Number of Transmitters | 1 |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Number of Drivers | 1 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Receiver Hysteresis | 30 mV |
Stock: 2991
Distributors
pcbx
Unit Price$3.82297
Ext.Price$3.82297
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.82297 | $3.82297 |
| 10 | $2.93513 | $29.35130 |
| 25 | $2.71277 | $67.81925 |
| 50 | $2.58748 | $129.37400 |
| 100 | $2.46800 | $246.80000 |
| 300 | $2.36147 | $708.44100 |
| 500 | $2.25954 | $1129.77000 |
| 1000 | $2.16203 | $2162.03000 |
